Výučba v ateliéri

Sobotné kurzy pre dospelých


Minulý rok bol náročný pre mnohých z nás, mne sa vďaka opatreniam podarilo presunúť výučbu mojich žiačok a žiakov čiastočne do svojho ateliéru a to ma motivovalo k otvoreniu vlastných výtvarných kurzov a workshopov pre dospelých. Výučba bude prebiehať v mojom výtvarnom ateliéri (Bratislava-Petržalka, okolie kúpaliska Matador) kde sa venujem vlastnej tvorbe. Počet ľudí na kurze/workshope je limitovaný tromi osobami, aby sa zabezpečil každému dostatočný priestor a zároveň sa zachoval individuálny prístup. Každé stretnutie má 2,5 hodiny, to zodpovedá 3 vyučovacím hodinám. Popri práci vám môžem ponúknuť čaj alebo kávu.
Kurzy predstavujú jednoliatejšie celky, ktoré zodpovedajú uzavretému cyklu stretnutí (v popise kurzov). Zaoberajú sa tak témou od začiatkov po pokročilejšie techniky. Vždy budú otvorené aj pokračovania, ktoré budú zvyšovať náročnosť vybraných techník. Kurz rada otvorím aj pre uzavreté skupinky alebo individuálne. 

Mám záujem o kurz, ako mám postupovať?

Vyberiem si niektorý z ponúknutých kurzov.

V prípade záujmu o neotvorený kurz alebo iný termín, kontaktujem výtvarníčku cez prihlášku.

Vyplním prihlášku na konci stránky.

Na základe prihlášky Vám budú v najbližších dňoch zaslané podrobné informácie ku kurzu a platby za kurz. V prípade, že kurz bude už obsadený, Vám ponukneme alterantívny termín, ak to bude možné.

Následne už len stačí prísť do ateliéru a tvoriť :-)

 

V súčastnosti ponúkané kurzy a workshopy:

1. Základy kresby (uzavreté!)

Termíny celého cyklu: 16.10., 23.10., 30.10., 6.11., 13.11, vždy od 13:00 do 16:00

Cena: 95,-Eur vrátane pomôcok

Témy jednotlivých stretnutí: Zoznámenie s materiálmi a podklami, techniky tieňovania, základné tvary a ich tiene, práca s kompozíciou, kresba jednoduchého zátišia, kresba drapérie, hľadanie námetu pre kresbu.

 Kurz kresby

2. Tvorivé dielničky 

Termíny celého kurzu: 20.11., 27.11., 4.12., 11.12.,18.12. vždy od 13:00 do 15:30

Cena: 120,-Eur vrátane pomôcok a materiálu

Témy stretnutí: Práca s drôtom (strom šťastia, anjel), Tapiséria (chemlónová tapiséria 2 stretnutia), Maľba anjelov na plátne (práca s kovovými plátkami a akrylom), Monotypia: Tvorba vianočných pohľadníc

 Tvorivé dielničky

 


Workshopy predstavujú jednorazové stretnutia v podobe 180minutového stretnutia sa zoznámime s vybranou výtvarnou technikou, s ktorou budeme tvoriť, aby sme ju lepšie pochopili a získali dostatočný základ pre ďalšiu tvorbu.


1. Šperkárska dielnička (práca s drôtom) 23.10.2021 a 30.10 od 9:00 do 12:00 Cena: 45,-Eur vrátane pomôcok (obe stretnutia).

Na workshope sa naučíte základné a jednoduché techniky práce s drôtom, po úvode kde sa zoznámime s možnosťami drôtu, skusime navrhnúť šperk podľa Vašich predstáv a ten si následne vyrobíte. V prípade 

Drôtené dielničky

2. Linoryt (základy hlbkotlače) 6.11.2021 od 9:00 do 12:00 Cena: 35,- Eur vrátane pomôcok

Návrh motívu, rytie do lina a následná tlač grafiky. Možnosť robiť dvojfarebnú grafiku. Účastník kurzu si vytlačí päť výtlačkov a naučí sa tlačiť aj bez lisu, aby si prípadne mohol doma dorobiť ďalšie tlače sám.

Linoryt

3. Európska enkaustika (základy maľby žehličkou plus koláž) 13.11.2021 od 9:00 do 12:00 Cena: 45, Eur vrátane pomôcok.

Účastník sa oboznámi s rôznymi formami enkaustiky a európskej enkaustiky. Začíname jednoduchými abstraktnými maľbami tvorenými žehličkou na menšom formáte. Následne skúsime vytvoriť krajinu na väčšom formáte a na záver skúsime koláž z abstraktných diel vytvorených žehličkou. V prvom workshope sa pracuje len so žehličkami, nie s enkaustickým perom! K tomu sa dostaneme v pokračovaní workshopu.

Európska enkaustika

4. Šitý obraz 20.11.2021 a 27.11 od 9:00 do 12:00 Cena: 45,- Eur vrátane pomôcok (obe stretnutia)

Do rámu si napneme látku, navrhneme si motív a ukážeme si možnosti šitia na obrazovej ploche. Počas workshopu si ukážeme viceré možnosti šitia textilu na obraze a každý účastník si vytvorí svoj malý obrázok s ľubovolným motívom.

Šitý obraz

5. Maľba na sklo 4.12.2021 od 9:00 do 12:00 Cena: 30,- Eur vrátane pomôcok

Na úvod sa obznámime s maľbou na sklo v kontexte slovenskej ľudovej troby a jej rôzne ukážky. Následne si každý účastník navrhne svoj obraz a budeme maľovať temperou na malé sklá v ráme. Hotové diela si účastník berie domov.

 

6. Ebru I (základy mramorovacích techník na hladine) 11.12.2021 od 9:00 do 12:00 Cena: 55,- Eur vrátane pomôcok

Na workshope si ukážeme rôzne možnosti maľby na hladine a oboznámime sa s techikou práce na hladine. Ukážeme si ako namiešame hladinu, aké sú techniky práce na hladine. Následne pracuje každý účastník na svojej hladine. Od vytvorenia abstraktného obrazu až po jednoduchšie realistické práce. Každý účastník si vyskúša prácu s bizmutmi, aj ebru hrebeňmi.

Základy Ebru 

Všetky diela vytvorené na kurzoch alebo workshopoch si záujemca odnáša domov. V prípade, že nebudú suché, si ich môže vyzdvihnúť neskôr alebo mu budú poslané poštou.

(Chystajú sa j workshopy na témy: Drôtený anjel, Mandaly, String art, Kyanotypia, Quilling,  Ebru II, Koptská väzba-vytvorenie notesu, Akvarelová krajina) 

V prípade trojčlennej skupinky je možné otvoriť workshop podľa individuálnych požiadaviek záujemcov, po dohode je možné workshop absolvovať aj v piatok alebo v nedeľu! V prípade záujmu o individuálny kurz ma kontaktujte prostredníctvom prihlášky, vpíšte do poznámky.

Pri pravidelných účastníkov budú postupne pridávené zľavy. 

 

 

PRIHLÁŠKA

 

Prihlásenie